"Galvenā prioritāte būs īstenot jau nolemto", teica Luksemburgas darba ministrs Nikolas Šmits attiecībā uz migrācijas krīzes risināšanu un sadarbību cīņā pret terorismu. "Decembra Eiropadomes sanāksmē netiks pieņemti nekādi lēmumi attiecībā uz AK referendumu", viņš piebilda.
"Šengenas zona paliks," paziņoja Žans-Klods Junkers. Viņš norādīja, ka Eiropas robežu un krasta apsardzes sistēma stiprinās "vienīgo robežu, kurai Eiropā vajadzētu būt", aizsargājot ES ar obligātam pārbaudēm ikvienam kas no tās izbrauc vai tajā iebrauc. "Es aicināšu Eiropadomi atbalstīt mūsu iesniegto priekšlikumu," viņš teica.
Eiropas Tautas Partijas grupas vadītājs Manfreds Vēbers (Vācija) teica, ka viņš atbalstīs visas Komisijas jaunās iniciatīvas, kā, piemēram, par ES ārējo robežu pārvaldību. "Mums jāpārstāj runāt par krīzes samitiem," viņš teica. "Mēs esam panākuši daudz: vienošanos par pasažieru datu reģistru, pilnvaras Eiropolam, Grieķijas palikšanu eirozonā, un mēs turpinām atbalstu Ukrainai, neraugoties uz Krievijas spiedienu. Tagad mums ir arī vienošanās par klimatu un datu aizsardzību."
Sociālistu un Demokrātu grupas priekšsēdētājs Džanni Pitella (Itālija) arī veltīja atzinību "labajam" ES ārējās robežas pārvaldības priekšlikumam, bet norādīja, ka "vajadzīgi arī saistoši un jauni mehānismi vairāk patvēruma meklētāju sadalei." Viņš arī teica, ka sociālistu un demokrātu grupa darīs "visu iespējamo", lai Lielbritānija paliktu Eiropas Savienībā.
"Pārāk daudzi piedāvā vienkāršotas atbildes... Dažkārt dzirdamas vienīgi ekstrēmistu balsis... mums ir jābūt ļoti piesardzīgiem attiecībā uz to, kā un par ko mēs tagad vienojamies", teica Konservatīvo un Reformistu grupas līderis Saijeds Kamals (Lielbritānija), runājot par terorisma un migrācijas krīzēm.
Runājot liberāļu (ALDE) vārdā, Gijs Ferhofštads (Beļģija) mudināja valstu un valdību galvas ne tikai vērtēt Komisijas priekšlikumu par robežu un krasta apsardzes dienestu, bet arī pievērsties Lielbritānijas referendumam. "Laikā, kad mums draud Lielbritānijas izstāšanās, es aicinu konstruktīvi raudzīties uz Kamerona prasībām, jo tā ir arī iespēja reformēt Eiropu", viņš teica.
Apvienoto Kreiso grupas vadītāja Gabriela Cimmere (Vācija) aicināja dalībvalstis turēt dotos solījumus par patvēruma meklētāju uzņemšanu. Viņa vainoja ES līderus par negodīgu attieksmi pret Turciju. To Zaļo grupas vārdā uzsvēra arī Filips Lambērs, kurš aicināja Komisiju pārskatīt priekšlikumu par robežu aizsardzību un izveidot arī sistēmu, kā patvēruma meklētājiem likumīgi pieteikties ES aizsardzībai.
Naidžels Faradžs ("Brīvības un tiešās demokrātijas Eiropa", Lielbritānija) teica, ka izstāšanās no Eiropas Savienības ir vienīgais ceļš, kā britiem "atgūt nacionālo pašapziņu", savukārt Eduārs Ferāns no "Nāciju un brīvību Eiropas" (Francija) pieprasīja katrai dalībvalstij pielāgot savus pasākumus. "Nāciju Eiropa ir vienīgais risinājums," viņš teica.
EP priekšsēdētājs Martins Šulcs Eiropadomi uzrunās ceturtdien plkst.16.00.