Uzticams mākslīgais intelekts (MI) var sniegt daudzus ieguvumus, piemēram, labāku veselības aprūpi, drošāku un tīrāku transportu, efektīvāku ražošanu, lētāku un ilgtspējīgāku enerģiju, vienkāršāku darba ikdienu ikvienam.
Kas ir MI?
MI ir digitālo tehnoloģiju izmantošana, lai radītu sistēmas, kas spēj veikt uzdevumus, par kuriem parasti tiek uzskatīts, ka to paveikšanai nepieciešams cilvēka intelekts.
Lektors Guntis Laicāns klātesošajiem atklāja dažus nozīmīgus faktus saistībā ar MI:
Lekcijas laikā tika dota iespēja ielūkoties MI praktiskā darbībā, veidojot pieprasījumus un saņemot MI atbildes. Pasākuma beigās lektors atzinās, ka arī prezentāciju veidojos MI. Tā ir vēl viena MI iespēja…
Atsaucei:
ES ir pirmais likumdevējs pasaulē, kas mēģinās pieņemt tiesību aktu par mākslīgo intelektu, šobrīd panākta provizoriska vienošanās attiecībā uz priekšlikumu par saskaņotām normām mākslīgā intelekta jomā.
Mākslīgā intelekta akts ir likumdošanas pamatiniciatīva ar potenciālu veicināt droša un uzticama MI izstrādi un ieviešanu ES vienotajā tirgū gan no privātā, gan no publiskā sektora puses.
Galvenā doma ir regulēt mākslīgo intelektu atkarībā no tā spējas nodarīt kaitējumu sabiedrībai, ievērojot uz risku balstītu pieeju “jo augstāks risks, jo stingrāki noteikumi”.
Būdams pirmais šāda veida tiesību akta priekšlikums pasaulē, tas var kļūt par globālu standartu MI regulējumam citās jurisdikcijās līdzīgi kā savulaik Vispārīgā datu aizsardzības regula (VDAR) un tādējādi varētu veicināt Eiropas pieeju tehnoloģiju regulējumam pasaules mērogā.