Pēc kara, 1947. gadā, bibliotēkai ierādīja telpas kādreizējā Krājaizdevu Sabiedrības ēkā (tagadējais tautas nams), bet septiņdesmito gadu vidū bibliotēka tiek pārcelta uz jaunajām telpām pagasta centrā, kur tā atrodas arī pašlaik. Vestienas ciemam bija arī otra bibliotēka, kura atradās Vējavā.
Piecdesmito gadu vidū kultūras iestādēm tika atvēlētas niecīgas finanses, bet grāmatu fonds nemaz nebija tik trūcīgs, jo katru mēnesi pa pastu pienāca grāmatu sūtījums. Protams, bez daiļliteratūras tur bija daudz sabiedriski politiskās literatūras. Atskatoties pagātnē, gribas teikt, ka šodien bibliotēka savas funkcijas ir kardināli mainījusi, protams, sargājot arī tās vēsturisko pamatideju – grāmatu izsniegšanu. Tomēr pēdējo gadu laikā aizvien lielāka loma kļūst bibliotēkai kā informācijas pakalpojumu sniedzējam, apmeklētāju saskarsmei (pirms pandēmijas), izaugsmei un izglītībai.
Laiku lokos Vestienas bibliotēkās bijuši 18 darbinieki, no kuriem īsākais stāžs tikai pusgada garumā, bet ilgākie - 17, 32 gadi.
Strādājuši:
Alfrēds Dinka, Jānis Avotiņš, Paulīna Sergejava,
Alise Pētersone, R. Raups, Paulīne Pētersone,
Viktors Venskis, Anna Ozola, Antonija Barišņikova,
Alīda Līcīte, Anna Stūraine, Valija Ogorodņikova,
Gaida Veise, Līvija Šupeiko, Ināra Ķirse, Biruta Virse,
Mārīte Indriksone, Jūsma Ogorodņikova.
Informāciju iesūtīja
Vestienas bibliotēkas vadītāja
Jūsma Ogorodņikova