Izstāde "SLĒPES PALIKSIM ZEM KĀJĀM" Mārcienas bibliotēkā

Ziņa publicēta 24.01.2023
Ziemā, kad laukus pārklājusi balta sniega sega un daudziem par mīļāko nodarbi (uzreiz pēc grāmatu lasīšanas) kļuvusi slēpošana, atklājam izstādi "Slēpes paliksim zem kājām". Izstādi ir veidojis Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs, un Mārcienas pagasta bibliotēkā tā apskatāma no 23. janvāra līdz 10. martam.

Izstāde aizved skatītāju kultūrvēsturiskā ceļojumā uz slēpēm no Ērgļiem uz Gaiziņkalnu un Madonu, kas tradicionāli ir bijušas atpūtas un ziemas sporta sacensību norises vietas.

Slēpošanas vēsture, Ilzes Kalnāres (1918-1968) stāsts „Sniega Roze" un tā prototips - izcilā slēpotāja Mirdza Martinsone (1916-1983), „trakie rīdzinieki", kas virpuļoja pa Gaiziņkalnu karnevāla tērpos. Janvāris ir latviešu rakstnieces un dzejnieces Ilzes Kalnāres dzimšanas dienas mēnesis.

"... Tu celsi kamanās šīs manas gaišās bērzu slēpes.
Tad brauksim mēs uz Gaiziņu, kad sarma kalna galā vizēs.
Pie Paleja mēs abi slēpes paliksim zem kājām,
Un ziemas saule sārtu vaiņagu vīs manās bizēs.
                                                         /Ilze Kalnāre/

Bibliotēkā apskatāma arī Ilzes Kalnāres literāro darbu izstāde.

Ikviens interesents ir laipni aicināts un gaidīts!

Egita Kalniņa
Mārcienas pagasta bibliotēkas vadītāja