LNB nodrošina attālinātu piekļuvi digitālajiem resursiem

  Latvijas Nacionālā bibliotēka, MK izsludinātās valsts ārkārtas situācijas laikā, piedāvā attālināti izmantot digitālos resursus un e-pakalpojumus. LNB Digitālajā bibliotēkā pieejamas 12 kolekcijas, papildus studiju un pētniecības nolūkos iespējams piekļūt vairāk nekā 20 pilntekstu ārvalstu abonētajām datubāzēm, Nacionālajai enciklopēdijai, kā arī lekciju, diskusiju, konferenču, lasījumu un cita veida audio un video saturam LNB sociālajos tīklos.
  Ziņa publicēta 26.03.2020lasīt vairāk...

  Ikgadējie Starptautiskie bērnu literatūras lasījumi

  24. jūlijā dzejnieka Jāņa Baltvilka 75.dzimšanas dienā plkst. 11.00 LU Botāniskajā dārzā Kandavas ielā 2 notiks ikgadējie Starptautiskie bērnu literatūras lasījumi, kas papildina visas dienas Jāņa Baltvilka balvas programmu. Aicināti bērni, vecāki un visi bērnu literatūras interesenti. Ieeja bez maksas.
  Ziņa publicēta 19.07.2019lasīt vairāk...

  LBB Jauno speciālistu sekcijas 4. biedru seminārs

  Pavisam drīz – 5. jūlijā – Madonas novada bibliotēkā notiks LBB Jauno speciālistu sekcijas 4. biedru seminārs. Savukārt 15. augustā seminārs plānots Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā. Semināros būs klausāmas interesantas un bibliotēku darbā noderīgas prezentācijas, kā arī plānots turpmākais sekcijas darbs un nākamā gada aktivitātes – Baltijas jauno speciālistu saiets un konference "4CanGurus".
  Ziņa publicēta 26.06.2019lasīt vairāk...

  Aicinajums bibliotekam pieteikties lasisanas veicinasanas programma "Bernu, jauniesu un vecaku zurija 2019" lidz 5.junijam

  Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” (BJVŽ) turpina aktīvu darbību un aicina arī šogad iesaistīties bibliotēkas un skolas jaunāko grāmatu lasīšanā un vērtēšanā. Kolekcija, ko izraudzījusi profesionāla žūrija, ir interesanta un sola lasītājiem daudz pārsteigumu, izziņas prieku un emocionālu mirkļu.
  Ziņa publicēta 30.05.2019lasīt vairāk...

  Radīta ceļojošā izstāde par Latvijas ainavu dārgumiem

  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) un plānošanas reģionu kopdarba rezultātā par 50 Latvijas ainavu dārgumiem ir izveidota izstāde “Latvijas ainavu dārgumi vakar šodien, rīt”. Tā stāsta par 50 Latvijas ainavu dārgumiem, kas, iesaistot sabiedrību, tika atlasīti 2017. gadā. Izstādē ir iekļautas ainavu dārgumu fotogrāfijas valsts jubilejas gadā un vēsturiski fotoattēli no iedzīvotāju, muzeju un LNB krājumiem.
  Ziņa publicēta 12.09.2018lasīt vairāk...